Wyposażenie

Standardowo minimalizujemy dyskomfort zabiegów stomatologicznych, a przyjazna atmosfera, nowoczesne wyposażenie, obsługa na najwyższym poziomie zapewnią Państwu właściwą opiekę stomatologiczną.

LASER

Nasz laser Litemedics dostarcza 12 watów mocy.

Dzięki temu możemy bezpiecznie i efektywnie wykorzystywać laser w: chirurgii, enododoncji, stomatologii zachowawczej, periodontologii, stomatologii estetycznej, biostymulacji.

Laser jest o wiele mniej inwazyjną metodą w porównaniu z konwencjonalnymi technikami, tym samym dzięki swoim właściwościom hemostatycznym daje mniejsze zniszczenie komórek i mniejsze krwawienie.

Laser ma niezwykle mocne właściwości antybakteryjne, tak więc podczas jego zastosowania wzmaga się działanie odkażające i przeciwzapalne.

W większości przypadków leczenie laserem wiąże się nie tylko z mniejszą liczbą wizyt pacjenta w gabinecie, ale również z krótszym czasem spędzonym na fotelu.

Korzyści dla pacjenta

 • brak krwawienia podczas zabiegu chirurgicznego
 • brak konieczności wykonywania znieczuleń przed zabiegiem chirurgicznym
 • brak obrzęków i minimalizacja odczynów po zabiegach
 • zmniejszenie ryzyka powikłań zapalnych
 • krótki, bezbolesny czas gojenia
 • możliwość stosowania u ciężarnych i pacjentów z rozrusznikiem serca

MIKROSKOP

Współczesna endodoncja wymaga precyzyjnej diagnostyki śródzabiegowej. Stosowany przez nas mikroskop Zumax umożliwia pracę w powiększeniu pola zabiegowego.
Korzyści pracy z użyciem mikroskopu:

 • doskonała widoczność podczas leczenia zęba
 • precyzyjne leczenie zębów o trudnej anatomii (cienkie, zakrzywione, rozwidlające się kanały)
 • możliwość rewizji wcześniej leczonych kanałów
 • możliwość usunięcia pozostawionych w kanałach złamanych narzędzi
  zamykanie perforacji

ENDOMETR

Urządzenie, które jest niezbędne w leczeniu endodontycznym. Umożliwia pomiary rzeczywistej długości kanału korzeniowego leczonego zęba. Ilustruje „na żywo” ruch instrumentu wzdłuż kanału zęba, dokładnie określając miejsce, do którego należy opracować kanał korzeniowy.

RADIOWIZJOGRAFIA PEŁNOOBRAZOWA 2D i 3D

Dzięki aparatowi SIRONA ORTHOPHOS SL 3D i programowi cyfrowej diagnostyki wykonujemy panoramiczne zdjęcia łuków zębowych oraz zdjęcia warstwowe szczęki i żuchwy pozwalające na pełną weryfikację warunków kostnych dla potrzeb zabiegów implantacyjnych oraz zaawansowanego leczenia chirurgicznego i protetycznego.

RADIOWIZJOGRAFIA PUNKTOWA

Dzięki aparatowi rtg Gendex i programowi cyfrowej diagnostyki wykonujemy punktowe zdjęcia zębowe, redukując do minimum dawkę promieniowania rentgenowskiego, mamy możliwość:

 • wstępnej diagnostyki problemów stomatologicznych
 • śródzabiegową ocenę w trakcie leczenia zachowawczego, endodnotycznego, chirurgicznego, implantologicznego
 • ocenę porównawczą prowadzonej terapii, na różnych jej etapach.

WIRÓWKA LABORATORYJNA – SEPARATOR KOMÓRKOWY

Urządzenie to pozwala na wykorzystanie koncentratu płytek krwi pobranej z żyły Pacjenta przed zabiegiem lub w trakcie jego trwania. Dzięki zawartości czynników wzrostu w odwirowanym koncentracie otrzymujemy materiał o działaniu biostymulacyjnym przyspieszającym naturalnie procesy gojenia. Mamy możliwość pozyskiwania membran, których największą zaletą jest biozgodność, ponieważ pochodzą z krwi Pacjenta, a nie są substancją syntetyczną, czy odzwierzęcą, niosącą za sobą ryzyko nieprzyswojenia przez organizm lub wystąpienie reakcji uczuleniowej.