Protetyka Gdynia

Witamy w sercu Gdyni, gdzie nowoczesność spotyka się z tradycją, a zdrowie Twojego uśmiechu jest naszym priorytetem. Nasza klinika stomatologiczna oferuje kompleksowe usługi z zakresu protetyki stomatologicznej, łącząc najwyższej klasy specjalistów, innowacyjne technologie i indywidualne podejście do każdego pacjenta.

protetyka gdynia

Co to jest protetyka stomatologiczna?

Protetyka stomatologiczna zajmuje się odtwarzaniem brakujących zębów oraz przywracaniem prawidłowych funkcji narządu żucia.

Dzięki niej możliwa jest rekonstrukcja pełnego uśmiechu, za pomocą protez zębowych, koron, mostów, czy implantów, niezależnie od stopnia utraty naturalnego uzębienia.

Dzięki rehabilitacji protetycznej możemy poprawić estetykę uśmiechu, ale przede wszystkim warunki zgryzowe i estetyczne, zapewniając pacjentom komfort i pewność siebie oraz przywracając zdrowie.

Jeżeli doświadczasz braków w uzębieniu i problemów z żuciem, a Twój uśmiech odbiera Ci pewność siebie, to znak, że czas umówić się na konsultację z protetykiem.

Braki w uzębieniu – jak je uzupełnić?

Oferujemy szeroki wybór rozwiązań protetycznych, od koron i mostów porcelanowych, przez protezy szkieletowe i akrylowe, aż po zaawansowane rozwiązania oparte na implantach.

Estetyka uzębienia

Dzięki nowoczesnym materiałom i technikom protetycznym, jesteśmy w stanie odtworzyć naturalny wygląd zębów za pomocą protez stałych i ruchomych, zapewniając estetyczny i trwały efekt.

Różnice między protezami stałymi, a ruchomymi

Protezy zębowe stałe, mocowane są na stałe, zapewniając większy komfort i naturalność, podczas gdy protezy ruchome oferują elastyczność i są łatwiejsze w adaptacji dla niektórych pacjentów.

Niezależnie od przyczyny utraty zębów, nasz zespół ekspertów jest gotowy przywrócić blask Twojemu uśmiechowi, wykorzystując najnowsze osiągnięcia w dziedzinie protetyki.

Protetyka Gdynia – usługi protetyczne w gabinecie An-Med

Jesteśmy dumni, że możemy oferować mieszkańcom Gdyni i okolic dostęp do najwyższej jakości usług protetycznych, zapewniając pełną gamę zabiegów w jednym miejscu.

 1. Przebudowa z OccluSense.
  Okluzja to termin, który odnosi się do sposobu, w jaki zęby górnej i dolnej szczęki kontaktują się ze sobą podczas zamykania ust, mówienia i żucia. OccluSense pozwala nam na badanie sił działających na zęby, ich wzajemne ułożenie oraz ocenę wpływu, jaki mają one na cały układ, w tym również mięśnie i stawy skroniowo-żuchwowe.Nieprawidłowa okluzja może prowadzić do bólu i dyskomfortu w obrębie zębów, głowy, szyi oraz nadmiernego ścierania zębów i bruksizmu.Przebudowa z OccluSense to kompleksowa terapia, która pomoże w prawidłowym rozłożeniu sił żucia. Celem jest przywrócenie harmonijnego i efektywnego zgryzu, co przyczyni się do odzyskania zdrowia i komfortu i zredukuje ból.
 2. Bonding – estetyczna poprawa kształtu i koloru zębów.
 3. Przywrócenie funkcji, kształtu i prawidłowych kontaktów zębowych szczęki i żuchwy przy użyciu:
  • nakładów,
  • koron,
  • mostów na implantach,
  • mostów na własnych zębach,
  • oraz własnych zębach,
  • protez ruchomych podpartych implantami:a/ szkieletowych,b/ całkowitych,c/ szynoprotez.
 4. Klamry estetyczne w protezach ruchomych.
 5. Leczenie bruksizmu (nadmiernego ścierania zębów) w połączeniu ze stomatologicznym masażem Kobido i szyną relaksacyjną.

W naszej praktyce stosujemy łuk twarzowy i artykulator systemu „Girrbach”, aby zapewnić precyzję i dopasowanie prac protetycznych.

Łuk twarzowy umożliwia dokładne zmierzenie relacji między szczęką a czaszką, co pozwala na precyzyjne odwzorowanie ruchów żuchwy w artykulatorze.

System „Girrbach” jest zaawansowanym narzędziem, które imituje ruchy żuchwy, gwarantując optymalne wyniki odbudowy.

Dzięki temu zapewniamy nie tylko estetykę, ale także funkcjonalność i komfort naszych prac protetycznych, co jest kluczowe dla zdrowia i zadowolenia pacjentów.

Jak dbać o protezy zębowe i uzębienie?

Aby utrzymać protezy zębowe i naturalne uzębienie w dobrym stanie, ważne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad:

 1. Codziennie czyść protezy miękką szczoteczką i specjalnym płynem. Unikaj gorącej wody, która może je uszkodzić.
 2. Używaj nici dentystycznej, szczoteczek międzyzębowych i regularnie czyść zęby, by zapobiec gromadzeniu się płytki i kamienia.
 3. Odwiedzaj protetyka co najmniej raz w roku, aby sprawdzić stan protez i naturalnego uzębienia oraz dostosować protezy w razie potrzeby.
 4. Oprócz codziennej higieny, moczenie protez w roztworze czyszczącym może pomóc usunąć uporczywe osady.

Przestrzeganie tych zasad pomoże zachować zdrowie jamy ustnej i przedłuży żywotność protez.

Protetyka w An-Med Gdynia

Zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem stomatologicznym w Gdyni zarówno poprzez formularz kontaktowy, jak i połączenie telefoniczne.

Cennik zabiegów

Korona tymczasowa

od 650 zł

Korona porcelanowa

od 2400 zł

Korona pełnoceramiczna

od 3000 zł

Proteza osiadająca

od 2300 zł

Szyna relaksacyjna

od 1200 zł

Proteza szkieletowa

od 4500 zł
Zobacz opinie

Poznaj opinie naszych dotychczasowych pacjentów, a jeśli Ty też jesteś naszym pacjentem - podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami.

Zadzwoń do nas
+48 512 313... [zobacz]+48 512 313 238

Z nami Twoja droga do zdrowego uśmiechu staje się łatwiejsza. Zapraszamy do kontaktu.

Napisz do nas

Chcemy zapewnić jak najszybszą obsługę, dlatego polecamy kontakt telefoniczny, który umożliwia natychmiastowe umówienie wizyty. Jeśli jednak wolisz do nas napisać skorzystaj z formularza poniżej.